Uwaga Mieszkańcy Zabrza! Rozpoczęliśmy zbiórkę podpisów pod petycją do Rady Miasta Zabrze i Prezydent Miasta Zabrze Małgorzaty Mańki-Szulik, której celem jest wyrażenie przez władze Zabrza sprzeciwu wobec planowanego wzrostu etatów rębnych w nowym Planie Urządzenia Lasu dla Nadleśnictwa Brynek na lata 2022-2031.

 

Link do dokumentu z petycją znajduje się tutaj: PETYCJA-ZABRZE

Należy go pobrać i uzupełnić podpisami (imię, nazwisko, adres zamieszkania, podpis). Podpisując, oświadczamy, że zgadzamy się na zebranie, przechowanie i złożenie podanych danych osobowych do Urzędu Miejskiego przez osobę reprezentującą i pomagające jej w zbiórce podpisów osoby koordynujące. Zasady postępowania z podanymi danymi osobowymi KLAUZULA RODO przez osobę reprezentującą i pomagające jej w zbiórce podpisów osoby koordynujące oraz dane kontaktowe tych osób znajdują się poniżej (Kto reprezentuje mieszkańców podpisujących petycję). Informujemy, że zasady postępowania z danymi osobowymi przez Urząd Miejski w Zabrzu są dostępne pod adresem: https://miastozabrze.pl/dokumenty-i-regulaminy/ochrona-danych-osobowych.

 

Prosimy o przekazywanie list z podpisami w ZAMKNIĘTYCH KOPERTACH.

 

Wszystkich mieszkańców Zabrza, którym na sercu leży troska o lasy w Nadleśnictwie Brynek (podkreślam: działamy na poziomie regionalnym, nie tylko lokalnym), prosimy o przyłączenie się do akcji zbierania podpisów. Wydrukujcie dokument, dajcie do podpisu rodzinie, z którą chodzicie po lesie; sąsiadom, jakich spotykacie, bo z Wami spacerują; koleżance uprawiającej w lesie nordic-walking; koledze, który po lesie biega. Ważne, by podpisująca się osoba była mieszkańcem miasta Zabrze.

 

Dlaczego piszemy petycję?

Jest mało czasu, a na sesji Rady Miasta, jaka odbyła się 20.12.2021 przygotowany przez nas projekt uchwały nawet nie wszedł do porządku obrad (faktycznie, był składany w sytuacji nagłej, reakcyjnej, przez grupę radnych). Uczymy się na błędach, dlatego teraz przygotowaliśmy PETYCJĘ (definicja legislacyjna znajduje się tu:
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20140001195/U/D20141195Lj.pdf)

 

Co z nią zrobimy?

10 stycznia 2022 roku na spotkaniu, które mamy umówione z Prezydent Miasta Małgorzatą Mańką-Szulik złożymy petycję na ręce Pani Prezydent. Przez Komisję Skarg, Wniosków i Petycji trafi ona również do Rady Miasta. A wcześniej, 3 stycznia 2022, podczas Komisji Ekologii, w której będziemy brali udział, powiadomimy o niej radnych.

 

Kto reprezentuje mieszkańców podpisujących petycję?

Magdalena Gościniak / madziapodziewska@gmail.com / 691025343

 

Kto koordynuje zbiórkę podpisów?

Marlena Małek-Błaszczyk / 516480494 (SMS)

 

 

Magda, Adrian
 

PRZECZYTAJ WIĘCEJ:

zbieramy podpisy w Gminie Tworóg: https://nadlesnictwobrynek.pl/podpisy-poparcia-do-rady-gminy-tworog

Zabrze - Rada Miasta 20.12.2021 https://www.nadlesnictwobrynek.pl/czy-radni-gmin-i-miast-chca-byc-bezradni-wobec-zwiekszania-wycinek-lasu
 

Petycja do władz Zabrza

30 grudnia 2021

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Skontaktuj się z nami:

  • Magdalena Gościniak / Zabrze / tel. 691025343 / mail: madziapodziewska@gmail.com
  • Adrian Król / Tworóg i okolice/ mail: adrian.krol@wp.pl 
  • Sławomir Bryła / Lubliniec / tel. 883075554 / mail: bryla.slawomir@gmail.com

Strona nie jest oficjalną witryną instytucji PGL Lasy Państwowe Nadleśnictwo Brynek