Jutro, tj. w poniedziałek 20 grudnia 2021 r. odbędzie się sesja Rady Miasta Zabrze, na której okaże się, jaką postawą wobec planowanego zwiększenia cięć wykażą się miejscy rajcy. Grupa radnych na początku sesji wniesie o dołączenie do porządku obrad projektu uchwały na temat sprzeciwu Rady Miasta wobec planowanego wzrostu etatów rębnych w nowym Planie Urządzenia Lasu na lata 2022-2031 dla Nadleśnictwa Brynek. Wydarzenia będziemy mogli śledzić online podczas transmisji - link znajduje się tu: https://bip.miastozabrze.pl/engine//bip/4/472?o=tp1&e=s|472

Projekt uchwały zamieszczamy w załączniku poniżej.

Chcę podkreślić, że w czerwcu Sławek Bryła informował mailowo i osobiście urzędników z Miasta Zabrze o sytuacji, jaka ma miejsce w Nadleśnictwie Lubliniec po zatwierdzeniu PUL-u na lata 2020-2029 dla Nadleśnictwa Lubliniec. Zachęcał też udziału w naradzie NTG (Narada Techniczno-Gospodarcza), która odbyła się 23 listopada b.r. Mimo monitów strony społecznej, nie wziął w niej udział żaden przedstawiciel władz miejskich Zabrza, choć potwierdzono obecność Prezydent Miasta Małgorzaty Mańki Szulik.

 

Z Panią Prezydent jestem umówiona na spotkanie w styczniu 2022. Przypomnę, że PUL dotyczyć będzie lat 2022-2031, czyli nadchodzącej dekady. Kadencja Rady Miasta trwa 5 lat - aktualna skończy się w 2023 roku. Kolejne wybory samorządowe będą miały miejsce jesienią 2023 roku. W trakcie nowego PUL-u samorządowcy zapewnie kilkakrotnie się zmienią, my będziemy nadal tu mieszkać - warto więc wyjść poza partyjne podziały i rzetelnie porozmawiać o tym, jak otoczenie Miasta Zabrze i lasy w Nadleśnictwie Brynek mają wyglądać w perspektywie dłuższej, niż kadencja aktualnej Rady Miasta i dzierżącej władzę Pani Prezydent. Bardzo liczę na porozumienie ponad podziałami i przyjęcie perspektywy szerszej niż koniec kadencji.

 

UWAGA: PO PODPISANIU PUL-U PRZEZ MINISTRA ŚRODOWISKA WŁADZE SAMORZĄDOWE W ŻADEN SPOSÓB NIE BĘDĄ W STANIE WPŁYNĄĆ NA DZIAŁANIE LASÓW PAŃSTWOWYCH.

 

Magda

 

 

Projekt uchwały Zabrze: PDF

 

Więcej na ten temat przeczytasz tu:

Projekt Uchwały dla Gminy Tworóg - zbieramy podpisy: https://www.nadlesnictwobrynek.pl/uwaga-mieszkancy-gminy-tworog

 

Konsultacje społeczne na temat Planu Urządzania Lasu: https://www.nadlesnictwobrynek.pl/juz-wkrotce-konsultacje-spoleczne---nie-mozemy-tego-przegapic

 

PUL - o co chodzi: https://www.nadlesnictwobrynek.pl/pul---o-co-chodzi

 

Zdjęcie do artykułu: fot. Magdalena Gościniak w lesie na terenie Zabrza-Rokitnicy podczas aktualnego PUL-u.

Czy radni gmin i miast chcą być bezradni wobec zwiększania wycinek lasu?

19 grudnia 2021

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Skontaktuj się z nami:

  • Magdalena Gościniak / Zabrze / tel. 691025343 / mail: madziapodziewska@gmail.com
  • Adrian Król / Tworóg i okolice/ mail: adrian.krol@wp.pl 
  • Sławomir Bryła / Lubliniec / tel. 883075554 / mail: bryla.slawomir@gmail.com

Strona nie jest oficjalną witryną instytucji PGL Lasy Państwowe Nadleśnictwo Brynek